Fíkoviny

Vaše okno do světa celebrit

Krásné oči pro každého: Proč nosit barevné kontaktní čočky?

Pro mnohé z nás je co nejlepší vzhled nejvyšší prioritou a rádi se svým zevnějškem, účesem, make-upem a stylem pyšníme.

Mít krásné oči je obzvlášť důležité, protože vyprávějí náš příběh, to, jak se cítíme, a jsou hlavním způsobem, jak vzájemně navazujeme kontakt. To je důvod, proč tisíce lidí denně používají barevné kontaktní čočky, aby zvýraznili barvu svých očí a dosáhli výraznějšího vzhledu. Popularita tohoto módního doplňku vzrostla i díky faktu, že se dnes dají koupit barevné čočky levně.

Pokud jste vždy přemýšleli, jak byste vypadali s různě barevnýma očima, chcete, aby vaše oči byly výraznější, nebo hledáte strašidelný halloweenský vzhled, pak jste na správném místě. Jsme tu, abychom vám uvedli na pravou míru informace o barevných kontaktních čočkách a zodpověděli všechny vaše otázky, myšlenky a obavy z jejich nošení.

Proč nosit barevné kontaktní čočky?

Hlavním důvodem, proč všichni tak milují barevné čočky, je to, že díky nim krásně vyniknou vaše oči. Vzhledem k tomu, že můžete měnit barvu vlasů, nehtů a rtů podle svého stylu a vkusu, proč byste nemohli měnit i barvu očí, zvláště když je to naprosto bezpečné.

Barevné kontaktní čočky nemusí být jen pro vizážisty, modelky a herce, mnoho lidí je nosí při zvláštních příležitostech, jako je svatba nebo večerní posezení s přáteli. I levné barevné čočky mohou změnit celý váš vzhled a učinit vaše oči zcela fascinujícími.

Které barevné kontaktní čočky jsou pro mě nejlepší?

Výběr nejlepší barvy a odstínu kontaktních čoček závisí na mnoha věcech, například na barvě vašich očí, odstínu pleti a efektu, který chcete vytvořit. Pokud hledáte nápadné halloweenské čočky nebo čočky pro postavy s jasnými barvami, ty se hodí v podstatě pro každého, ale u přirozených barevných čoček zvažte tyto faktory:

Máte-li světlejší oči (např. modré oči, šedé oči, oříškové oči), vyzkoušejte zelené nebo šedé krycí čočky, které dodají vašim očím nový jemný efekt. Chcete-li dosáhnout výrazného vzhledu, zvolte čočky, které nejsou pro vaši barvu pleti obvyklé, například hnědé čočky pro světlou pleť a blond vlasy nebo modré čočky pro olivovou pleť.

Pokud máte tmavší oči (např. zelené a hnědé), vyberte si oříškové a světlejší hnědé/zelené odstíny pro jemný a přirozený vzhled. Pokud máte olivový nebo tmavý odstín pleti, bude světlejší barva očí působit velmi nápadně pro chladný a jiskřivý vzhled, který vám pomůže vyniknout. Vaše tmavé oči jsou ideální pro experimentování s výraznými barvami, jako je fialová, růžová a vodová nebo zelená.

Autor: Lenka Navrátilová

Napsat komentář