Fíkoviny

Vaše okno do světa celebrit

Kterým směrem se kůň točí? Z tohoto optického klamu se vám zatočí hlava

Ptáte se, co je lepší než naprosto matoucí optický klam? No, samozřejmě optická iluze s roztomilým zvířetem. A dnešní nález, který vám zamotá hlavu, představuje koně. Ale poznáte, na kterou stranu se otáčí?

Na TikToku se rozšířilo video, na kterém se otáčí zvláštní geometrický kůň. Otázka je jednoduchá, jakým směrem se kůň otáčí? Zdá se, že internet je z toho v koncích. Video zveřejnil TikToker TrippyHub a nasbíralo přes 6 milionů zhlédnutí a více než 290 tisíc lajků.

@trippyhub which way is it spinning? #opticalillusion #illusion #fyp #mindblowing ♬ original sound – luvandrew

Je to velmi podobné iluzi točící se baleríny. Vzhledem k tomu, že na obrázku chybí vizuální signály pro hloubku, lze nejednoznačnou dvourozměrnou postavu vidět ze dvou různých perspektiv. Toto střídání dvou vjemových stavů se označuje jako bistabilní vnímání.

Zdá se, že uživatelé TikToku jsou z této iluze zmatení. Zatímco někteří uživatelé uvedli, že mají přimhouřit oči, aby viděli směr pohybu koně, jiní psali, že přední a zadní polovina koně se ve skutečnosti otáčí odděleně od sebe. Asi se nikdy s jistotou nedozvíme, kterým směrem se kůň skutečně točí.

Zdroj: nypost.com

Napsat komentář