Fíkoviny

Vaše okno do světa celebrit

Manželka Bruce Willise žádá paparazzi o prostor po jeho diagnóze demence

Loňské ukončení kariéry hollywoodské hvězdy Bruce Willise bylo pro mnoho fanoušků šokem. Sedmašedesátiletý herec trpí demencí, jak uvádí server Insider. Nyní se objevily první fotografie herce od stanovení diagnózy – a jeho manželka Emma se obrací na paparazzi s naléhavou prosbou.

V různých médiích byly poprvé zveřejněny fotografie Bruce Willise po jeho diagnóze demence. Nyní se ho jeho manželka Emma Heming-Willisová snaží před veřejností chránit. Ve videu na své stránce na Instagramu nachází jasná slova a obrací se na paparazzi. Ačkoli 44letá herečka práci fotografů chápe, apeluje na všechny, aby ho na veřejnosti neobtěžovali. „Dejte mu prosím prostor a nevolejte na něj, jak se mu daří,“ řekla Emma.

Ve videu modelka vypráví o incidentu, kdy byl Bruce s přáteli na kávě. Říká, že jeho přátelé hvězdu chránili před davem, ale že křičící fotografové jejímu manželovi v takové situaci nepomáhají. Z tohoto důvodu žádá média, aby respektovala soukromí její i jejího manžela.

Rodina stojí za brucem willisem

„Smrtonosná past“, „Pulp Fiction“ nebo „Armageddon“ – Bruce Willis byl slavnou hollywoodskou akční hvězdou. Proto byl pro fanoušky i kolegy šok, když herec před rokem oznámil konec své filmové kariéry z důvodu nemoci. Sedmašedesátiletému Willisovi byla diagnostikována afázie, která zhoršuje jeho kognitivní schopnosti, stálo tehdy v prohlášení jeho rodiny. Pak přišla další šokující zpráva – Willis trpěl demencí.

Nemoc nadále postupuje

„Od jara 2022, kdy jsme Bruceovi oznámili diagnózu afázie, jeho nemoc postupuje. Nyní máme přesnější diagnózu – frontotemporální demence,“ stojí v prohlášení rodiny. „I když je to bolestné, je to úleva, že máme konečně jasnou diagnózu.“

Při tomto onemocnění dochází nejprve k rozpadu nervových buněk v čelní a spánkové oblasti mozku (frontotemporální laloky). U mnoha nemocných je to zpočátku patrné tím, že působí apaticky a podrážděně. Později dochází ke zhoršení paměti.

Podle rodiny Willisových je frontotemporální demence „krutá“ nemoc, o které mnoho lidí neví, ale která může postihnout kohokoli. Jedná se o nejčastější formu demence u lidí mladších 60 let a neexistuje na ni žádná léčba.

Kolegové a fanoušci vyjádřili soustrast ve zprávách na Instagramu, včetně hvězd jako Melanie Griffith, Paris Hilton, Rita Wilson a Selma Blair, která trpí roztroušenou sklerózou. „Soustrast vyjádřil také herec Aaron Paul ze seriálu Perníkový táta.

Zdroj: insider.com, redakce

Napsat komentář