Fíkoviny

Vaše okno do světa celebrit

Neuvěřitelné podrobnosti o soukromém letadle Taylor Swiftové

Jejím hlavním letadlem je Dassault Falcon 900, který nese identifikační číslo N898TS a těsně před hlavními dveřmi kabiny má vyobrazeno její šťastné číslo 13.

Je to jeden ze dvou tryskáčů Dassault, které Swiftová vlastní a které jsou registrovány na společnost SATA Inc. na stejné adrese jako její společnost 13 Management. Její druhé letadlo je Dassault Falcon 7X; Swiftová kdysi vlastnila také Dassault Falcon 50, ale v roce 2020 ho prodala a peníze věnovala na charitu.

Rozluštění identifikačního čísla na Falconu 900 identifikuje, že patří Swiftové; začíná rokem jejího narození (1989) a končí jejími iniciálami (TS) a tyto dvě značky jsou odděleny osmičkou, což je shodou okolností počet hitů č. 1, které měla na kontě v době, kdy si Falcon 900 koupila.

Její Falcon 900 je luxusně vybaven

Zatímco fotografie osobního letadla Swiftové nejsou veřejně dostupné, na webových stránkách Dassaultu je k dispozici 3D prohlídka modelu 900LX, na níž jsou vidět polohovatelná kožená sedadla s pracovními stolky a pohovka pod okny kabiny na pravoboku.

Falcon 900 je vybaven některými speciálními luxusními prvky, které mají Swiftové zpříjemnit cestování. Kabina pro 12 cestujících má plně vybavenou kuchyň i koupelnu se sprchou a tento Falcon 900 údajně disponuje také soukromou ložnicí, aby si Swiftová mohla mezi koncerty kvalitně odpočinout.

Letadlo je poháněno třemi motory Honeywell TFE731-60 a může letět maximální rychlostí přibližně 667 km/h. Falcon 900 je vybaven nejmodernějším asistenčním systémem FalconEye společnosti Dassault, který pilotům umožňuje lepší viditelnost v noci a za zhoršených povětrnostních podmínek.

Některým fanouškům se nelíbí, že používá soukromé letadlo

Swiftová se nedávno dostala pod palbu kritiky, protože její soukromé letadlo v první polovině roku 2022 uskutečnilo 170 letů, při nichž vypustilo více než 8 000 tun emisí, což je tisíckrát více, než je roční průměr pro jednotlivce. Její mluvčí řekl deníku The Guardian, že tento údaj je „zjevně nesprávný“, a dodal, že Taylořino letadlo je pravidelně půjčováno jiným osobám.

Zdroj: The Guardian, Dassault Falcon, Stylecaster, redakce