Fíkoviny

Vaše okno do světa celebrit

Ukrajinský umělec ohromuje web! Najdete tváře v těchto krásných optických iluzích?

Ukrajinský umělec Oleg Shupliak vytváří elegantní obrazy s tvářemi, které se v nich skrývají – někdy očividně, jindy ne tak úplně. Díla vytváří už přes 30 let a internet se jich nemůže nabažit.

„Optické iluze Olega Shupliaka vás donutí se na ně dlouho dívat, ne proto, jak brilantně jsou vytvořeny, ale proto, co každá iluze obsahuje,“ stojí v umělcově oficiálním životopisu. Uvnitř tohoto krásného prostředí přírody se skrývá obraz tváře.

Většina Shupliakových iluzí skutečně na první pohled vypadá jako abstraktní zobrazení tváří. Když se však podíváte blíže, zjistíte, že se ve skutečnosti díváte na něco úplně jiného. Shupliak se narodil v roce 1967, od roku 2000 je členem Národního svazu ukrajinských umělců a jeho díla byla vystavena v galeriích po celém světě.

Na některých jeho olejomalbách je zřetelně vidět druhý obraz. Je tak viditelný, že se první obraz ztrácí, což vede k tomu, že se divák snaží první obraz ve své mysli usadit. Umělec svým jedinečným pojetím obrazů pořádně mate naši mysl. V případě, že druhý obraz není vidět, přimhouřte oči a ustupte, dokud ho neuvidíte.

Jeho genialita při vytváření ne jednoho, ale hned dvou obrazů je ohromující. Je to, jako by vytvořil dvě olejomalby v jedné. Umělec je známý tím, že za postavy, předměty, barevnost a objekty prvního obrazu umisťuje druhý obraz. Z prvního obrazu vystupuje druhý obraz známých osobností, jako je Zeus, strýček Sam, Charles Darwin, John Lennon a další. Záludný umělec si rád pohrává s myslí diváka a neustále ji mate.

Zdroj: shupliak.com

Napsat komentář