Fíkoviny

Vaše okno do světa celebrit

Ve věku 77 let zemřela herečka Hana Brejchová. Proslavila se svými rolemi ve filmech z 60. let

Herečka Hana Brejchová, sestra slavnější Jany Brejchové, zemřela ve věku 77 let. Hana získala popularitu svými rolemi ve filmech z 60. let Lásky jedné plavovlásky a Nejkrásnější věk.

Její nejznámější rolí byla ve filmu Lásky jedné plavovlásky, který režíroval Miloš Forman, a za který získala nominaci na Oscara a třetí místo na filmovém festivalu v Benátkách za nejlepší herečku.

Poté se objevila v dalších filmech a seriálech, včetně práce s Formanem na filmu Amadeus. Hana Brejchová potvrdila svůj talent rolí paní Vránové ve filmu Nejkrásnější věk. Její odchod je velkou ztrátou pro český film a hereckou komunitu.

V roce 2009 byla hospitalizována po požáru ve svém bytě, ve kterém pravděpodobně vzplála svíčka nebo cigareta. Později strávila své poslední roky s pečovatelskou službou v Buštěhradě na Kladensku.

Její vztah se slavnější sestrou Janou nebyl dobrý, Jana Brejchová v knize Moje máma Jana Brejchová tvrdí, že Hana si sama zničila kariéru. Navíc nebyli sestry v souladu ani lidsky, protože Hana si pořád na něco stěžovala, což Jana nesnášela.

Zdroj: Deník, Echo24, redakce