Fíkoviny

Vaše okno do světa celebrit

Babišova třetí prohra: Je ohrožena jeho politická budoucnost?

Andrej Babiš prožil třetí neúspěch v řadě, když prohrál volby do Sněmovny, Senátu a nyní prezidentské volby.

Premiér Fiala naznačuje, že to znamená konec pro Babiše, zatímco Radek Vondráček tvrdí, že pro něj to znamená start nové volební kampaně, jak uvedl server Novinky. Kdo má pravdu je v současné povolební euforii těžké říci.

Andrej Babiš by mohl ztratit vše. Pokud by opustil politiku, ztratil by také své podnikání. Držení kompromitujících materiálů nad svými oponenty mu může na chvíli zajistit podnikatelský klid, ale bez svých lidí ve vládě, na ministerstvech a dalších orgánech by mu postupně vyschly zdroje dotací, jak českých, tak evropských. Babiš by to mohl vnímat jako větší ránu než porážku v politice. Proto bude jeho odchod složitý a bude se odehrávat pouze v případě, že ztratí většinu svých voličů.

Ve volebním štábu ANO bylo možné cítit napětí. Zdánlivě se před médii všichni snažili vypadat, že je vše v pořádku, ale podle chování realizačního týmu a pohledů, které byly zachyceny na fotografiích, se zdá, že hnutí ANO čelí vážné krizi. Monika Babišová se vesele fotila s Alenou Schillerovou, ale situace není tak idylická, jak se snaží naznačit.

„Jde o třetí významnou porážku Andreje Babiše v řadě. Vypadá to, že jsme svědky začátku konce jeho politické éry v naší zemi. Ale nenechme se mýlit, může to být ještě dlouhé a nepříjemné,“ napsal premiér na svůj facebookový účet.

Zdroj: novinky.cz, redakce

Napsat komentář