Fíkoviny

Vaše okno do světa celebrit

Co bude s Jaromírem Soukupem? TV Barrandov pod tlakem dluhů

Mediální magnát Jaromír Soukup je na pokraji konce, protože prodal polovinu své firmy Empresa Media, která zahrnuje i TV Barrandov, Janu Čermákovi, expertovi na krachující firmy. Tento krok vyvolává otázky ohledně budoucnosti TV Barrandov a nového vedení této televizní stanice.

Zdá se, že Jaromír Soukup nebude úplně vyškrtnut z obrazovky. Nový spolumajitel nemá v plánu ho zcela odstranit, protože má specifický televizní styl, který si získal určitou diváckou oblibu. Soukup bude pravděpodobně nadále působit v publicistice a v rozhovorech, což mu umožní zůstat ve své oblasti zájmu.

„První krok je věci zmapovat, zklidnit a vypořádat závazky. Prostě vrátit se k normálnímu fungování byznysu. To bude úkolem nového managementu, který nastoupí začátkem příštího týdne. Určitě budou oni i já mluvit s věřiteli, zaměstnanci, dodavateli, partnery,“ řekl Jan Čermák pro server eXtra.cz.

Noví majitelé Empresa Media, v čele s Janem Čermákem, rozumí naléhavosti zaplatit výplaty zaměstnancům a nesouhlasí s praktikami Jaromíra Soukupa, který zpožďoval výplaty až o půl roku. Plánují rychle vyrovnat všechny dluhy vůči zaměstnancům. Tato snaha, podpořená iniciativou ze strany Servis-24, naznačuje seriózní přístup nového vedení firmy k zaměstnaneckým právům.

Jaromír Soukup zůstává jednatelem firmy, i když nyní sdílí tuto pozici s Janem Čermákem. Nicméně, co se týká řízení TV Barrandov, která pod jeho vedením neposkytovala očekávaný růst a místo toho zaznamenala zhoršující se výsledky, se zdá, že po příchodu nového managementu ztratí vliv. Soukup bude však nadále společně s Čermákem přijímat strategická rozhodnutí.

„Zejména TV Barrandov má slušnou pozici na trhu s podílem kolem 3 % a je tam potenciál růstu. Současní diváci jsou věrní a můžeme získávat i nové – už teď třeba jednáme o nákupu koncertů předních českých kapel, to by mohlo do struktury pasovat. Rád bych také, aby se v TV otevřelo téma finanční gramotnosti, protože v téhle oblasti se profesně pohybuji,“ uvedl Jan Čermák.

Zdroj: Seznam Zprávy, eXtra.cz, redakce