Fíkoviny

Vaše okno do světa celebrit

Herec Jiří Krampol bojuje s nekonečným kolotočem zdravotních problémů

V posledních letech se Jiří Krampol stále znovu potýká se svými zdravotními obtížemi. Tento oblíbený herec a dabér trpí celoživotními problémy s průduškami, a proto ho lékaři pražské Nemocnice Na Františku pravidelně léčí pomocí kapaček.

„Od dětství mám problémy s průduškami, trápí mě to každoročně, a to hlavně v tomto počasí. Každý rok chodím do nemocnice pravidelně na kontrolu, protože se bojím, abych nedostal zápal plic. Dostávám antibiotika přímo do žíly, protože to je nejrychlejší a nejúčinnější způsob. Je to pro mě určitě lepší, než abych doma zbytečně ležel čtrnáct dní a cpal se práškama,“ uvedl v minulosti Jiří Krampol.

Zdravotní potíže vedly Krampola do nemocnice i v prosinci minulého roku, kdy skončil na jednotce intenzivní péče. Nyní je opět v péči lékařů. Přestože byl nedávno propuštěn z Nemocnice Na Františku po třítýdenní hospitalizaci kvůli zápalu plic, jen dva dny poté zkolaboval. Záchranka ho převezla do Všeobecné fakultní nemocnice v Praze na Karlově náměstí.

Jiří Krampol je významný český herec a moderátor, známý zejména díky svému účinkování v pořadu „Nikdo není dokonalý“, který začala vysílat televize Prima v roce 1997.

Narodil se 11. července 1938 v českém městě Buštěhrad. Později se jeho rodina přestěhovala do Prahy, avšak Krampol vždycky rád vzpomínal na své dětství strávené na Žižkově. Původně ho ani nenapadlo, že by se měl věnovat umění. Nejprve se vyučil soustružníkem, ale později se rozhodl přihlásit na pražskou DAMU, což byl zlomový okamžik, který odstartoval jeho hvězdnou kariéru.

Zdroj: Wikipedia, iDNES, redakce