Fíkoviny

Vaše okno do světa celebrit

Hlava muže se zdánlivě oddělila od těla v této podivné bazénové iluzi

Virální video ukazuje bizarní optický klam v akci, kdy se zdá, že hlava muže je zcela oddělena od těla, zatímco plave v bazénu.

Původní video, které mělo více než 7,5 milionu zhlédnutí, sdílel na TikToku Micah Wallace a všichni se divili, jak je to vůbec možné. Třicetiletý Micah byl se svou dvaatřicetiletou manželkou Sarah na Barbadosu, kde oslavovali líbánky pobytem v luxusním hotelu.

Micah, administrativní pracovník z newyorského Brooklynu, se rozhodl vykoupat v bazénu v resortu Sandals Royal Barbados. Tehdy si manželé uvědomili podivný optický klam, který Sarah při nahrávání rozesmál.

@15sof When your mind wants to be fit but your body’s like hell no (via @themicahwallace ) #illusion #hellno ♬ original sound – 15 Seconds of Fame

Sarah natáčela, jak Micah dovádí ve vodě a jeho hlava se zdánlivě odděluje od těla. Zbytek jeho těla, který byl vidět díky průhledným panelům bazénu, jako by se procházel několik metrů od Micahovy hlavy, což poskytlo Sarah velmi vtipnou podívanou.

Iluze byla ve skutečnosti vytvořena vědeckým jevem známým jako refrakce, což je ohyb světla způsobený zakřivením bazénu.

Zdroj: dailymail.co.uk

Napsat komentář