Fíkoviny

Vaše okno do světa celebrit

Inaugurace Petra Pavla: Kdo se dostavil a co měla na sobě první dáma?

V České republice se konala inaugurace nového prezidenta, generála Petra Pavla, který složil přísahu na Pražském hradě. Na ceremonii byly přítomny stovky lidí, avšak některé prostory byly přístupné pouze pozvaným hostům. Pavel byl doprovázen manželkou Evou a svými syny.

Konkurenti Pavla v prezidentských volbách, včetně Danuše Nerudové, Pavla Fischera a Marka Hilšera, se dostavili společně se svými partnery, jen Andrej Babiš dorazil sám, jak uvádí server Blesk. Andrej Babiš bývá obvykle na významných akcích doprovázen svou manželkou Monikou, avšak zde se neukázala. Důvodem bylo prý to, že neobdržela pozvání. Během akce se Andrej Babiš pohyboval poblíž svých kolegů z ANO, jako jsou Alena Schillerová, Karel Havlíček nebo Klára Dostálová.

Pár hodin před oficiální inaugurací navštívil Petr Pavel Zlatou jídelnu, kde se sešel s bývalým prezidentem Milošem Zemanem a jeho manželkou Ivanou. Během setkání, nová první dáma Eva obdržela květiny od Miloše Zemana. Plánovaný čas na oběd byl téměř dvě hodiny. Po zahájení setkání, bývalý prezident symbolicky předal novému prezidentovi Řád bílého lva a Řád Tomáše Garrigua Masaryka. Kromě toho mu předal také prezidentský klíč od Korunní komory, kde jsou uloženy například korunovační klenoty.

Před inaugurací nového prezidenta bylo tajemství kolem šatů, které měla obléknout nová první dáma Eva Pavlová. Šaty navržené návrhářkou Štěpánkou Pivcovou byly vytvořeny v krátkém časovém intervalu, ale předem nebylo prozrazeno, jak budou vypadat nebo jakou barvu budou mít. Pivcová řekla, že má Evu Pavlovou „navnímanou“, takže výběr šatů nebyl obtížný a Eva Pavlová si z nabízených možností mohla vybrat.

Během inaugurace Eva Pavlová vystřídala dva modely šatů. Nejprve se objevila v modrých buklé šatech a červeném kabátě, a poté dorazila na slavnostní ceremoniál v fuchsiových šatech, které doplnila broží. Nová první dáma doplnila své inaugurální šaty botami od renomovaného designéra obuvi Oldřicha Voyty. Tuto informaci sdílel s fanoušky na svém Instagram účtu.

Zdroj: blesk.cz, redakce

Napsat komentář