Fíkoviny

Vaše okno do světa celebrit

Je tato čepice hnědá nebo zelená? Lidé jsou zmatení a nikdo si není příliš jistý

Nenápadná čepice je v současnosti centrem pozornosti ve virálním příspěvku na TikToku, neboť zdánlivě mění barvu při přecházení z jedné místnosti do druhé.

Jistá uživatelka TikToku sdílela video s hnědou pletenou čepicí, která jakoby zázrakem přechází do zeleného odstínu, a spousta lidí je z toho naprosto zaskočená, včetně nás.

@oteliacarmen Why lighting should be just as important as color/material selections!! #interiordesign #learnontiktok #designertips #colortheory #shopwithme ♬ Do It To It – ACRAZE

Tento příspěvek na TikToku, který zveřejnila OteliaCarmen, nasbíral již přes 4 miliony zhlédnutí. Carmen ve videu říká, že důvodem, proč čepice mění barvu, je metamerismus. Jedná se o změnu barvy určitého předmětu způsobenou různým spektrálním vyzařováním z různých zdrojů světla, takže zjednodušeně řečeno byla barva čepice ovlivněna různým typem osvětlení.

Ani Carmen, která si klobouk koupila, si není jistá, jaká má být skutečná barva – přestože kontrolovala jeho štítek a snažila se kontaktovat výrobce. Tohle asi zůstane pouze jako jedna z velkých záhad optických klamů na internetu.

Zdroj: mirror.co.uk

Napsat komentář