Fíkoviny

Vaše okno do světa celebrit

Je tento vznášející se přechod geniální nebo naopak nebezpečný optický klam?

Na první pohled to vypadá, že má tato ulice futuristické vylepšení s přechodem vznášejícím se nad silnicí. Ve skutečnosti je to jen neuvěřitelně dobře navržený kousek pouličního umění na Islandu.

Zatímco my naprosto žasneme nad úžasným designem, který tento přechod pro chodce zcela proměnil, internet si myslí, že by mohl představovat velké bezpečnostní riziko.

Iluze plovoucího přechodu pro chodce byla navržena v rámci projektu, jehož cílem je vytvořit alternativní způsoby zpomalování řidičů, neboť se ukázalo, že retardéry způsobují u některých řidičů nepříjemné pocity a přispívají ke znečištění ovzduší, protože auta musí zpomalovat a zrychlovat. Při příjezdu k 3D přechodu to vypadá, jako by se přechod zvedl a vytvořil něco, co vypadá jako skutečná překážka, kterou vaše auto nemůže přejet.

Na Redditu uživatelé rychle upozornili na nebezpečí této iluze a jeden z nich ji označil za rozptylující a matoucí. Jiní poukazovali na to, jak prudce by řidiči mohli dupnout na brzdu, kdyby si mysleli, že se chystají najet do skutečné překážky, čímž by mohli způsobit velké škody. Někteří dokonce zašli tak daleko, že tvrdili, že přejezd zpomalí řidiče jen napoprvé, protože pak už budou vědět, že jde o iluzi.

Navzdory kritice si myslíme, že jde o opravdu zajímavý nápad, a rádi bychom viděli, jak by tento létající koncept ztvárnili další umělci.

Zdroj: tilestwra.com

Napsat komentář