Fíkoviny

Vaše okno do světa celebrit

Konec parfémů Karla Gotta: Němci zastavili výrobu oblíbených vůní

Zesnulý zpěvák Karel Gott (†80) byl od roku 2006 majitelem dvou velmi oblíbených parfémů. Tyto vůně ale podle informací serveru Blesk již není možné získat, protože Němci ukončili jejich výrobu.

Slavný zpěvák Karel Gott se pyšnil dvěma parfémy, které se nazývaly Cesta rájem a Lady Carneval. Tyto vůně byly poprvé vyrobeny v roce 2006 pod záštitou koncernu LR Health & Beauty Systems, který byl založen ostravským miliardářem Alešem Buksou (†75). Obě vůně se staly velmi oblíbenými.

Buksa a Gott byli dobrými přáteli a Buksa osobně za Gottem dojel na Bertramku, aby mu pomohl s namícháním vůní. Tuto objednávku pro Gotta prý inicioval jeden ze spolumajitelů Gottlandu s tím, že z každého prodaného flakonu parfému bude Gottovi připadat 150 Kč. Avšak Buksa později zjistil, že Gott přišel o několik milionů, protože mu nikdo ze zisku z prodeje parfémů neposlal svůj podíl.

Následně po předání firmy tehdejší generální ředitelce Ivoně Selníkové, zůstalo snem dále prodávat parfémy Cesta rájem a Lady Carneval. Nicméně, to se nestalo, protože Němci zastavili výrobu. Tyto parfémy se jmenovaly Eau de Parfum Karel Gott Man a Eau de Parfum Karel Gott Woman. „Koncern výrobu parfému zrušil, protože to pro něj nebylo rentabilní. O tom, co LR prodává, totiž plně rozhoduje centrála v Německu,“ prozradil bývalý zaměstnanec.

Zdroj: blesk.cz, redakce

Napsat komentář