Fíkoviny

Vaše okno do světa celebrit

Který obličej vypadá šťastněji? Tento optický klam o vás možná něco prozradí

Virální obrázek na sociálních sítích údajně dokáže otestovat osobnost člověka, pokud na otázku odpovíte upřímně.

Tento obrázek s optickým klamem se různým lidem může jevit jinak. Optické iluze si často pohrávají s myslí lidí tím, že je klamou a obelhávají, ale tento konkrétní obrázek prý prozradí člověku jeho osobnost. Obrázek ukazuje dva zrcadlové obrazy, na nichž je zobrazen obličej se zdviženým obočím a úsměvem. Který obličej vypadá šťastněji?

Pokud si myslíte, že levá tvář vypadá šťastněji, pak jste možná spíše na logické vlně. Jak uvádí britské médium The Sun, máte velmi systematický a praktický přístup k životu a váš mozek převažuje nad vaším srdcem.

Na druhou stranu, pokud si myslíte, že pravá tvář vypadá šťastněji, pak jste pravděpodobně mnohem pohodovější. Znamená to také, že jste intuitivní, vnímavá a přemýšlivá osoba. Možná máte velmi bujnou fantazii, rádi se vyjadřujete různými kreativními způsoby.

Některé teorie odhalily, že jedna mozková hemisféra je dominantní nad druhou polovinou, což vede k odlišnému způsobu myšlení a osobnostním rysům každého jedince. Říká se, že člověk s dominantní levou hemisférou je logičtější, analytičtější a objektivnější. Naproti tomu člověk s dominantní pravou hemisférou je intuitivnější, přemýšlivější a subjektivnější.

Zdroj: wionews.com

Napsat komentář