Fíkoviny

Vaše okno do světa celebrit

Lidé si myslí, že žena na tomto obraze z 19. století drží v ruce iPhone

Apple iPhone, který pravděpodobně nahradil váš počítač, hudební přehrávač, kalkulačku a přibližně milion dalších zařízení, byl poprvé uveden na trh v roce 2007. Nebo snad v roce 1860?

Znovu se objevil obraz z devatenáctého století, na kterém je vyobrazena žena držící iPhone. A i když se samozřejmě nejedná o to, co si myslíme, je zábavné si to alespoň představit, že?

Obraz „The Expected One“ rakouského malíře Ferdinanda Georga Waldmüllera právě teď obletěl svět a uživatelé sociálních médií šílí z této vtipné iluze. Dáma na 162 let starém obraze vykazuje všechny znaky moderní uživatelky chytrého telefonu. Oběma rukama svírá přístroj, pravděpodobně si píše s nápadníkem, oči sklopené, nevšímá si krásné krajiny kolem sebe – a trochu děsivého chlapíka ohánějícího se květinou v popředí. Dokonce se zdá, že z „obrazovky“ vychází slabá záře – určitě se jedná o model OLED.

Samozřejmě ale nedrží v ruce prehistorický iPhone. Nejvíce zarážející je, jak moc změna technologie změnila interpretaci obrazu a svým způsobem využila celý jeho kontext. Tak co tedy drží v ruce? Samozřejmě modlitební knížku. „Dívka na tomto Waldmüllerově obraze si nehraje se svým novým iPhonem X, ale jde do kostela a v rukou drží modlitební knížku,“ řekl Gerald Weinpolter, generální ředitel umělecké agentury austrian-paintings.at.

Zdroj: creativebloq.com

Napsat komentář