Fíkoviny

Vaše okno do světa celebrit

Lisa Marie Presley: Jak se jí podařilo přijít o majetek v hodnotě 100 milionů dolarů?

Po smrti Lisy Marie Presleyové ve věku 54 let zůstaly nevyřešené otázky, jak se jí podařilo přijít o majetek v hodnotě 100 milionů dolarů, který jí odkázal její otec.

Presleyová v době své smrti ještě vedla spor se svým čtvrtým a posledním manželem Michaelem Lockwoodem, jak uvádí server Daily Mail. Otec jejích dcer Harper Vivienne a Finley požadoval výživné 40 000 dolarů měsíčně a trval na tom, že má více peněz, než tvrdila v soudních dokumentech. Presleyová zase tvrdila, že v jednu chvíli měla dluhy ve výši 16 milionů dolarů, a to v důsledku katastrofálních obchodních transakcí, které uzavřel její obchodní manažer Barry Siegel. V roce 2018 ho zažalovala a obvinila ho ze špatné správy jejího dědictví.

Presleyová byla před Lockwoodem vdaná za herce Dannyho Keougha, Michaela Jacksona a Nicholase Cage, ale předpokládá se, že z manželství s králem popu a oscarovým hercem neměla žádný finanční prospěch. Byla jediným Elvisovým dítětem a po jeho smrti v roce 1977, kdy jí bylo 42 let, jí byl v závěti odkázán celý jeho majetek.

V roce 1993 převzala kontrolu nad svěřenským fondem, když jí bylo 25 let. V době své smrti měl hodnotu pouhých 5 milionů dolarů, Priscilla však z Gracelandu udělala turistickou atrakci a založila společnost Elvis Presley Enterprises, která vydělala na jeho image a obrovském fandovství. V době, kdy Lisa Marie převzala otěže, měl fond hodnotu 100 milionů dolarů. V roce 2003 pověřila Barryho Siegela správou peněz – ve stejném roce, kdy zahájila vlastní neúspěšnou hudební kariéru.

Siegel, vrchní ředitel společnosti Provident Financial Management a významný obchodní manažer v oblasti zábavního průmyslu, mezi své klienty řadil Al Pacina, Elijaha Wooda, držitele Pulitzerovy ceny, dramatika Davida Mameta a Frankieho Valliho a skupinu Four Seasons. V roce 2005 však Siegel prodal 85 procent svého podílu ve společnosti Elvis Presley Enterprises, čímž ztratil kontrolu nad jménem a právy na image jejího otce.

Siegel uvedl, že tato transakce odstranila dluhy ve výši více než 20 milionů dolarů, které Lisa nadělala, a přinesla jí více než 40 milionů dolarů v hotovosti a mnohamilionový příjem. Presleyová uvedla, že o miliony přišla díky následné investici do společnosti Core Entertainment, která stojí za soutěží American Idol a která v roce 2016 zkrachovala. Poté údajně začal likvidovat Presleyho majetek, aby doplnil její příjmy ze svěřenského fondu. Tvrdila také, že kvůli jeho obchodním rozhodnutím jí vznikl dluh na kreditní kartě ve výši 500 000 dolarů.

Soudní spor mezi Lisou Marií a Siegelem se odehrál v roce 2018, kdy se Lisa Marie rozvedla se svým čtvrtým manželem Michaelem Lockwoodem. Podle soudních dokumentů, které získal časopis People, Lisa Marie tvrdila, že má dluhy ve výši 16,7 milionu dolarů, které vznikly v důsledku toho, že dlužila na daních z příjmu, nesplacené hypotéce a účtech za kreditní karty. Tehdejší obchodní manažer Lisy Marie Justin Stiegemeyer, který byl zodpovědný za její každodenní finance a placení všech účtů, prohlásil, že se o svých dluzích poprvé dozvěděla v době, kdy její finance spravoval její bývalý obchodní manažer, společnost Provident Financial Management.

V důsledku toho Stiegemeyer tvrdil, že Lise Marii její bývalý obchodní manažer neposkytoval řádné účty ani oznámení a neinformoval ji o jejích financích a že v době, kdy byli propuštěni, měla celkový likvidní majetek ve výši méně než 20 000 dolarů. Stiegemeyer rovněž uvedl, že ke konci roku 2015 neměla Lisa Marie k dispozici žádné další finanční prostředky kromě přibližně 20 000 dolarů likvidních aktiv, které by mohla použít na splacení svých dluhů. Dodal, že většina jejích dluhů se týkala nezaplacených daní z příjmu z let 2012 až 2015, které dohromady činí více než 10 milionů dolarů.

Stiegemeyer rovněž tvrdil, že Lisa Marie dlužila téměř 50 000 dolarů na kreditních kartách a že již v říjnu 2017 splatila jednu ze tří nesplacených karet American Express, každou v celkové výši přibližně 300 000 dolarů, a v lednu 2018 provedla poslední splátku na kreditní kartu Citicard s dlužným zůstatkem ve výši 111 083 dolarů. V té době uvedl, že zbývající nesplacené účty American Express by měly být zcela uhrazeny v září 2018.

„Stačí říci, že kromě toho, že tyto dluhy musely být splaceny, způsobily problémy s placením těchto karet výrazné zhoršení úvěrové bonity Lisy Marie,“ uvedl Stiegemeyer. Stiegemeyer rovněž uvedl, že Lisa Marie v té době doufala, že začne splácet dluh na dani z příjmu, jakmile splatí kreditní karty a různé dluhy a závazky z právních poplatků. Ze soudních dokumentů rovněž vyplynulo, že Lisa Marie nesplácela hypotéku na dům ve Velké Británii v hodnotě 6 milionů dolarů, který se v té době snažila prodat již dva roky.

Podle soudních dokumentů dostávala Lisa Marie v té době z Elvisova majetku měsíční plat 4 361 dolarů a také 100 000 dolarů ve formě dividend a úroků z investic. Lisa Marie podrobně popsala svůj dluh v reakci na soudní příkaz z února 2017, který jí ukládá uhradit 50 000 dolarů z Lockwoodových nákladů na rozvodového právníka ve výši 450 000 dolarů.

Lisa Marie Presleyová zemřela ve večerních hodinách 12. ledna 2023. Bylo jí 54 let. Její smrt potvrdila její matka Priscilla Presleyová. „S těžkým srdcem se musím podělit o zdrcující zprávu, že nás opustila moje krásná dcera Lisa Marie,“ uvedla Priscilla v tehdejším prohlášení. „Byla to nejvášnivější silná a milující žena, jakou jsem kdy poznala. Prosíme o soukromí, protože se snažíme vyrovnat s touto hlubokou ztrátou. Děkujeme za lásku a modlitby. V tuto chvíli nebudeme poskytovat žádné další komentáře.“

Několik hodin před Lisinou smrtí byla Elvisova dcera převezena do nemocnice poté, co utrpěla zástavu srdce. Podle serveru TMZ záchranáři reagovali na volání o zástavě srdce v domě Lisy Marie na 5900 bloku Normandy Drive v kalifornském Calabasas poté, co ji hospodyně našla v ložnici bez reakce. Server TMZ uvedl, že Danny Keough, bývalý manžel Lisy Marie, prováděl resuscitaci, dokud nepřijeli záchranáři a nepřevzali ji. Poté, co si všimli, že Lisa Marie jeví známky života, ji záchranáři převezli do místní nemocnice k okamžité lékařské péči, kde později podle časopisu People zemřela.

Zdroj: dailymail.co.uk, people.com, tmz.com, redakce

Napsat komentář