Fíkoviny

Vaše okno do světa celebrit

Markéta Řeháková: Mluvčí Petra Pavla chce začít vést serióznější komunikaci

Markéta Řeháková, nová hradní mluvčí, se neudržela a při projevu na pódiu se chovala nevhodně kvůli nadšení ze zvolení Petra Pavla prezidentem.

Jak informoval server CNN Prima News, projev Markéty Řehákové nebyl účastníky vnímán jako důstojný a způsobil kritiku ze všech stran, včetně politologa Miloše Gregora, který požadoval její výměnu. Zatímco emoce ji samozřejmě přemohly, není správné ji za to kritizovat. Nicméně, schopnost být mluvčím jednoho kandidáta nemusí znamenat, že je člověk kompetentní být mluvčím prezidenta republiky.

Mluvčí Řeháková uvedla, že kritiku nad svým projevem dostala od lidí, kteří nikdy nevyhráli volby. Ona sama to vysvětluje jako projev euforie z tisícového množství skandujících podporovatelů na veřejném shromáždění. Ředitelka komunikace v Pavlově týmu dále dodala, že po náročné kampani se všichni uvolnili.

Byli zde však také lidé, kteří nebyli tak kritičtí. Vysvětlovali, že Markéta, jako nová hradní mluvčí, jednoduše podlehla vzrušené atmosféře, která v tu chvíli panovala ve volebním štábu. Lidé se radovali a ona se radovala s nimi. Tyto názory podpořil například spisovatel Petr Kukal, který řekl, že mluvčí byla přemocena emocemi a že není správné ji kritizovat z pohodlí svého domova.

Markéta Řeháková, jako nový mluvčí prezidenta, se chce prezentovat seriózně. Potvrdila, že její nová role vyžaduje, aby ukázala, že umí mít i vážný výraz. Zároveň se ale chce výrazně odlišit od svého předchůdce Jiřího Ovčáčka, který byl často kritizován za to, že jeho komunikace není dostatečně lidská a nezobrazuje žádné emoce ani úsměv. Markéta tuto situaci považuje za příležitost ukázat, že to teď bude jinak. Navzdory tomu, že se po svém vítězství trochu uvolnila, Markéta během kampaně působila profesionálně.

Zdroj: cnn.iprima.cz, redakce

Napsat komentář