Fíkoviny

Vaše okno do světa celebrit

Ohromující optická iluze vám ukáže barvu, která se jen tak nevidí

Tiktokerka Kate Baconová ohromila veřejnost odhalením barvy, kterou údajně na obrazovce nelze spatřit a podělila se o optický klam, který podle ní umožní tuto barvu vidět.

„Ukážu vám barvu, kterou jste pravděpodobně ještě nikdy neviděli,“ řekla Baconová svým 1,4 milionu sledujících. „Říká se jí pravá azurová a většina televizorů a monitorů není schopna tuto barvu zobrazit.“

Funguje to tak, že se zhruba 30 sekund díváte na malou bílou tečku uprostřed obrazovky. Tečka je obklopena velkým červeným kruhem a modrým pozadím. Po uplynutí 30 sekund pevně zavřete oči. „Uvidíte zářící kouli a to je skutečná barva azurové,“ říká Baconová.

@kbacon You’ve probably never seen this color before… #womeninstem #voiceacting #science ♬ Blade Runner 2049 – Synthwave Goose

Je pravdou, že většina displejů není schopna vytvořit azurovou barvu v její nejčistší podobě. Je to proto, že obvykle používají červené, zelené a modré pixely, známé jako barevný model RGB, které vytvářejí různé kombinace.

Ovšem i když možná nejste schopni vidět azurovou barvu v její dokonalé podobě na displeji, určitě jste ji už někdy viděli v reálném světě.

Zdroj: the-sun.com

Napsat komentář