Fíkoviny

Vaše okno do světa celebrit

Pouze opravdový génius dokáže v tomto psíkovi spatřit lidskou tvář

Na internetu koluje virální optická iluze, kterou oprášili řešitelé hlavolamů – a dost možná je zatím nejtěžší.

Optická iluze z přelomu století vyžaduje, abyste našli páníčka pejska v ilustraci jeho obličeje – a to za 15 sekund. Tato hádanka z 80. let 19. století ukazuje, že i klasické a letité optické iluze mohou být oříškem k rozlousknutí. V této virální výzvě se prověří vaše vizuální schopnosti rychle najít skrytého muže a právě drobné detaily vám poskytnou vodítka k vyřešení této vizuální hádanky.

Pozor – spoiler!

Pokud jste stále ztraceni, tady máte nápovědu. Majitel psa by měl být patrný, pokud se podíváte pozorně do oblasti, která je dostatečně detailní, aby zakryla další důležitý prvek – ucho a lícní kost. Pokud obrázek otočíte o 90 stupňů ve směru hodinových ručiček, najednou z něj vyčnívá profil muže s výraznou pokrývkou hlavy.

Je třeba připomenout, že pozornost je velmi důležitý kognitivní proces, protože díky ní mohou ostatní procesy fungovat normálněji. Pozornost je omezená schopnost, tj. není možné věnovat pozornost velkému množství věcí najednou, je důležité ji trénovat, abychom byli schopni věnovat pozornost těm věcem, které jsou pro nás důležité.

Zdroj: infobae.com

Napsat komentář