Fíkoviny

Vaše okno do světa celebrit

Proč byl CzechCloud zabanován na Twitchi a jak se s tím vyrovnává?

Streamer CzechCloud stojí před nepříjemnou situací, když byl nečekaně zabanován na populární platformě Twitch. Jaký může být důvod tohoto incidentu?

I přesto, že se Petr Žalud alias CzechCloud snaží pečlivě kontrolovat, co říká a jak se chová, aby neporušoval pravidla komunity, nedávno na populární streamovací platformě nečekaně narazil. Přesný důvod svého banu však v tuto chvíli nezná.

I když obdržel oznámení o banu, nedozvěděl se žádné podrobnosti o tom, za co přesně mu byl účet pozastaven. V oficiálním e-mailu bylo pouze uvedeno, že byl zabanován za nenávistné komentáře nebo symboly. CzechCloud si však není vědom, že by se takového přestupku dopustil, a od Twitche neobdržel žádné konkrétní video ani jiný důkaz, který by umožnil určit, jak se přestupku dopustil.

CzechCloud byl zřejmě zabanován ze zdánlivě nesmyslného důvodu, a sice za postupné vyslovování písmen N, I a G, která během svého streamu zadal do vyhledávače YouTube. Překvapivě, když tato písmena vyslovil v češtině, vzniklo slovo, které je anglickým vulgarismem označujícím člověka s tmavou pletí. Twitch je známý tím, že je na toto specifické slovo velmi citlivý, a komunita ho často označuje kódovým názvem „N-word“ nebo prostě „to slovo“.

Streamer CzechCloud už během vysílání samotného streamu a později i na Instagramu předvídal, že za tento incident dostane týdenní ban. Tuto informaci mu sdělil jeho Twitch manažer, který je zaměstnancem samotné platformy a je zodpovědný za vztahy s významnými partnery. Nicméně ani on, ani moderátorský tým, který má správu platformy na starosti, neposkytli CzechCloudu konkrétní důvod banu.

Další spekulace se zaměřily na jiné důvody proč byl CzechCloud zablokován. Jedna z těchto teorií naznačovala, že zákaz mohl být důsledkem sledování videa s youtuberkou Sugar Denny, ve kterém se ukázala ve spodním prádle.

Tato situace byla zmíněna i ve videu od Agraela, kterému jeden z diváků poslal odkaz na klip a CzechCloud se k němu vyjádřil. Podle dalších domněnek mohl být ban udělen za odvysílání zápasu české reprezentace na mistrovství světa v ledním hokeji.

Vzhledem k tomu, že platforma neposkytla žádné vysvětlení nebo zdůvodnění, můžeme pouze spekulovat. Právě tato nejistota a netransparentnost vyvolává v CzechCloudovi největší obavy. Proto se rozhodl alespoň dočasně přejít na konkurenční platformu YouTube, kde doufá v lepší a jasnější komunikaci o pravidlech a sankcích.

„Jsem vážně tak nas*anej, že prostě od zítřka budu streamovat na YouTube a za týden uvidím, jestli se vrátím. Na Twitchi jsem desátým rokem a něco podobného jsem fakt nikdy nezažil, a to, že se může něco podobného stát i přesto, že jsem VIP partner, je neuvěřitelné,“ uvedl na sociálních sítích.

Zdroj: lajk.iprima.cz, playzone.cz, redakce