Fíkoviny

Vaše okno do světa celebrit

Smutná zpráva: Zpěvačka a herečka Naďa Urbánková nás opustila ve věku 83 let

Zpěvačka Naďa Urbánková zemřela v pátek večer ve věku 83 let, informoval o tom server České Noviny. Smutnou zprávu oznámila dcera Jana Fabiánová na svém Facebooku. Naďa Urbánková, pětinásobná zlatá slavice, se proslavila svým hlasem a vystoupeními v divadle Semafor.

„S nekonečnou bolestí v srdci s vámi musím sdílet tu nejsmutnější zprávu. Moje milovaná maminka, zpěvačka, herečka a pětinásobná Zlatá slavice, paní Naďa Urbánková, zemřela včera večer 3. 2. 2023 ve věku 83 let na komplikace spojené s rakovinou a nedávno prodělaným onemocněním covid-19,“ napsala Fabiánová. Dcera zesnulé zpěvačky požádala veřejnost o respektování soukromí při vyrovnávání se s touto smutnou událostí.

Naděžda Balabánová, jinak známá jako Naďa Urbánková, se narodila 30. června 1939 v Nové Pace a vyrůstala v Borovničce. Po absolvování Vyšší zdravotnické školy v Trutnově pracovala krátce jako zdravotní sestra. V roce 1964 se pak stala členkou divadla Semafor. Její filmová kariéra začala s muzikálem Kdyby tisíc klarinetů a zahrnovala i role ve filmech Ostře sledované vlaky, Skřivánci na niti a Na samotě u lesa. Naďa Urbánková se proslavila také jako zpěvačka písněmi jako Drahý můj a Závidím a úspěšnými koncerty s Country Beatem Jiřího Brabce.

V roce 2009, kdy oslavila Naďa Urbánková sedmdesáté narozeniny, jí byla diagnostikována rakovina obou prsů. Ačkoli se jí podařilo tuto zákeřnou nemoc překonat, rozhodla se změnit svůj život a přestěhovat se do kláštera v Želivě, který se stal jejím novým domovem. Krátce před smrtí byla zpěvačka hospitalizována v nemocnici s covidem. „Zemřela ve spánku, bez bolestí. Jménem celé naší rodiny děkuji za soucit a prosím o možnost vyrovnat se s touto zdrcující zprávou v soukromí. Děkuji Ti za všechno maminko moje. Miluji Tě napořád. Tvoje Jana,“ napsala její dcera Jana Fabiánová na sociální síť. Přejeme rodině Nadi Urbánkové upřímnou soustrast.

Zdroj: ceskenoviny.cz, redakce

Napsat komentář