Fíkoviny

Vaše okno do světa celebrit

Stav vážně nemocného Bruce Willise se rychle zhoršuje. „Rozpadá se mi před očima,“ řekla hercova manželka

Hollywoodská legenda Bruce Willis se hroutí před očima. Veřejnost se přitom teprve nedávno dozvěděla, že herec trpí rychle se zhoršující demencí.

Hercova manželka se nyní rozhodla promluvit o svém současném zdravotním stavu v americkém pořadu Today, kde se svěřila, že jde všechno od desíti k pěti. Nyní si prý není jistá, zda Bruce o její situaci vůbec ví. Přiznala také, že nemoc se týká celé rodiny.

Emma Hemingová Willisová, manželka slavného herce Bruce Willise, se rozhodla promluvit o stavu svého manžela, který bojuje s frontotemporální demencí, na niž dosud neexistuje lék. Nemoc však nepostihuje jen samotného herce, ale i celou rodinu, která se s jejími následky učí žít.

Bruce má pět dcer a všechny dobře vědí o otcově stavu, protože Emma jim vše sděluje. Navzdory všemu není situace pro žádnou z nich jednoduchá.

„Učím se, že demence je těžká. Je to těžké pro člověka, kterému byla diagnostikována. Je to těžké pro rodinu. A není to jiné ani pro mě, Bruce a naše dcery. Když se řekne, že je to nemoc rodiny, tak to tak opravdu je,“ promluvila Emma v pořadu Today a v slzách dodala, že se jí manžel rozpadá před očima.

Změna osobnosti

Willisová v pořadu popsala, co se s nemocnými děje a co je pro tyto lidi v sázce. „Může to ovlivnit pohyb, řeč, charakter a chování,“ vysvětlila hercova manželka, která se s celou situací stále snaží vyrovnat.

Pro zmíněnou nemoc je také typická ztráta sebeuvědomění. Willis si zřejmě ani neuvědomuje, s čím bojuje. Koneckonců se toho bojí i jeho manželka. „Těžko říct, jestli to ví.“ řekla Willisová.

Během rozhovoru byla přítomna i pečovatelka, která Emmě pomáhá při manželově léčbě. Potvrdila, že jedním z prvních příznaků je ztráta vnímání změn v sobě samém. Emma však vysvětlila, že jako rodina si stále užívají mnoho společných chvil a snaží se, aby jim do hlavy nevnikaly černé myšlenky.

Zdroj: Today, Evening Standard, redakce