Fíkoviny

Vaše okno do světa celebrit

Tato zvlněná podlaha je ve skutečnosti optický klam, který brání lidem běhat po chodbě

Design podlahy od společnosti Casa Ceramica udivuje lidi na internetu. Tento design je optickým klamem, díky němuž se rovná podlaha jeví jako hrbolatý povrch.

Poprvé jsme si designu společnosti Casa Ceramica všimli na Redditu v nyní již virálním příspěvku uživatele 9999monkeys. Je nainstalován u vchodu do jednoho ze showroomů společnosti v Manchesteru ve Velké Británii.

Podlaha, která je tvořena 400 jednotlivými porcelánovými dlaždicemi, vypadá, jako by měla uprostřed obrovský důlek, ale ve skutečnosti je zcela rovná. Ještě více zarážející je, že tento optický klam funguje pouze tehdy, když stojíte čelem ke vchodu do showroomu. „Důlek“ v podlaze zmizí, když se na ni podíváte z opačné perspektivy. „Inspirací bylo vytvořit vchod s tématem iluze a překonat očekávání, jak lze dlaždice použít,“ uvedl zástupce společnosti Casa Ceramica.

Společnost také pověřila místního umělce Myro Doodlese, aby na stěnách vchodu ilustroval volnou rukou citáty z filmů jako „Alenka v říši divů“ a inspirativní báseň Tonyho Walshe „This is The Place“ na památku obětí květnového útoku v Manchesteru.

Zdroj: insider.com

Napsat komentář