Fíkoviny

Vaše okno do světa celebrit

Taylor Swift byla časopisem Time vyhlášena osobností roku

Zpěvačka Shake It Off porazila ve finále krále Karla III., ruského prezidenta Vladimira Putina, hollywoodské stávkující a Barbie a stala se osobností roku.

Sam Jacobs, šéfredaktor časopisu, ve středu v pořadu Today vysvětlil své rozhodnutí: „Vybrat jednu osobu, která reprezentuje osm miliard lidí na planetě, není snadný úkol. Vybrali jsme takovou, která představuje radost. Někoho, kdo přináší světu světlo. Byla jako počasí, byla všude.“

Ve vzácném rozhovoru pro časopis Time se hudební superhvězda svěřila: „Na tohle jsem nejpyšnější a nejšťastnější v životě, nejvíc kreativně naplněná a svobodná, jakou jsem kdy byla.“

Časopis Time uděluje titul Osobnost roku „jednotlivci, skupině nebo konceptu, který v uplynulých 12 měsících nejvíce ovlivnil svět“.

Třiatřicetiletá Taylor má za sebou hvězdný rok, kdy ji její velmi populární turné Eras Tour údajně vyneslo na miliardářskou pozici. Vydala také nejrychleji prodávanou desku 2023, reedici svého alba 1989 z roku 2014, a minulý týden byla korunována nejstreamovanějším globálním umělcem roku na Spotify.

Díky soudnímu procesu s bývalým rozhlasovým DJ Davidem Muellerem se stala členkou kolektivu The Silence Breakers, který se v roce 2017 stal osobností roku a který se postavil proti sexuálnímu zneužívání a obtěžování.

Popová hvězda jde ve stopách předchozích držitelů ocenění Time of the Year, mezi něž patří Barack Obama, Greta Thunbergová, Donald Trump a Elon Musk.

Zdroj: Time, Today, redakce