Fíkoviny

Vaše okno do světa celebrit

Ve věku 62 let zemřel country zpěvák Toby Keith

Ve věku 62 let zemřela hvězda country Toby Keith. Zpěvák a skladatel zemřel v pondělí 5. února po boji s rakovinou žaludku.

„Toby Keith zemřel pokojně v noci 5. února, obklopen svou rodinou,“ uvádí se v prohlášení zveřejněném na jeho oficiálních internetových stránkách. „Svůj boj svedl s grácií a odvahou. Prosíme, respektujte v tuto chvíli soukromí jeho rodiny.“

Keith v červnu 2022 oznámil, že mu byla koncem roku 2021 diagnostikována rakovina žaludku. V době svého oznámení měl za sebou již šest měsíců chemoterapie a radioterapie a podstoupil operaci, která měla nemoc vyléčit.

V prosinci 2022 popsal svůj boj s rakovinou jako „dost vysilující“, ale v prosinci 2023 ujistil fanoušky, že se uprostřed probíhající léčby cítí „skvěle“.

„Konečně jsem se dostal do stavu, kdy je mi opravdu dobře. Všechno se teď vyvíjí opravdu dobře a já nedovolím, aby to určovalo zbytek mého života. Jestli se dožiju stovky, nebo ne, budu pokračovat dál,“ řekl v rozhovoru pro Taste of Country. Ten měsíc odehrál tři koncerty v Las Vegas.

Během své třicetileté kariéry vydal Keith 19 studiových alb, počínaje debutem z roku 1993 a konče albem Peso in My Pocket z roku 2021. Nejvíce ho proslavily singly Should’ve Been a Cowboy, Who’s Your Daddy?, How Do You Like Me Now?!, Made in America, As Good as I Once Was a Beer for My Horses, duet s Williem Nelsonem. Keitha přežila jeho manželka Tricia a tři děti.

Zdroj: The Guardian, New York Post, redakce