Výběr kvalitní kávy a pravidelné servisy vám připraví to nejlepší espresso

Jaký druh zrn se nejlépe hodí pro přípravu espressa a jak často nechávat kávovar servisovat, aby byla chuť vaší kávy vždy skvělá?

Espresso – káva plná chutí

About Coffee: Za vznik espressa vděčíme slunné Itálii. I když se tam káva nikdy nepěstovala, Italové její chuti naprosto propadli a už po staletí tvoří neoddělitelnou součást jejich kultury. A nejsou to jen Italové, kteří svůj den startují silným šálkem espressa. Pokud se i vy rádi necháte hýčkat příjemnou vůní a lahodnou chutí silné kávy kdykoliv během dne, pak je třeba vybrat kvalitní kávová zrna a pravidelně servisovat kávovar.

Jak se připravuje espresso pomocí kávovaru?

Espresso se připravuje podle jasně daných parametrů. Šálek této kávy je malý, neboť jeho objem je jen 30 ml. Při přípravě je třeba dodržet správné množství kávy, teplotu i tlak vody, včetně doby extrakce. Na jedno espresso se používá 7 g kávy a teplota vody 90 °C při 9 barech. Tyto parametry za vás hlídá váš kávovar.

Správně připravené espresso poznáte na první pohled. Na hladině je pevná crema v barvě bílého oříšku. Při jejím rozhrnutí lžičkou se sama opět uzavře. Espresso je totiž ve skutečnosti emulze skládající se ze směsi vody, aromatických olejů a dalších látek určujících tu správnou chuť a lišících se od druhu použité kávy. Pro výrobu espressa doporučuje použití kávy arabica. Výborná zrna pochází z Kolumbie, Kostariky nebo Nicaraguy.

Pravidelné servisy kávovaru podpoří výslednou chuť kávy

Pravidelné servisy u pozáručních modelů doporučujeme provádět každé 1 – 2 roky. Servis prodlouží životnost přístroje a zajistí jeho správnou funkci, která se odrazí právě v chuti a vůni připravené kávy. Servisy kávovarů zpravidla zahrnují čištění všech dílů, chemické odvápnění, čištění difuzoru od kávové sedliny a oleje a výměnu těsnění. Dále seřízení mlecího mechanismu a správné nastavení kávy. Na závěr provádíme těsnost přístroje.

opravy kávovarů provedeme zdarma napojení na diagnostiku. Zjištěné závady vám i s cenovou kalkulací na opravu obratem zavoláme a bude záležet na vašem rozhodnutí, zda kávovar opravíme, nebo vám jej v původním stavu vrátíme zpět. Pokud se kávovar již nevyplatí opravovat, vybrat si u nás můžete ze zánovních či repasovaných modelů za výhodné ceny.